Interpretacja wyników

Poznaj interpretację Twoich wyników badań laboratoryjnych - szybko i bez wychodzenia z domu!

Zobacz

Interpretacja wyników badań

Do czego służy system BloodLab

BloodLab dostarcza automatyczną i spersonalizowaną interpretację wyników badań laboratoryjnych. System powstał i dalej jest rozwijany w oparciu o wiedzę lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dużą bazę historycznych danych medycznych oraz algorytmy analizujące dostarczone dane.

Co to znaczy, że Bloodlab jest wyrobem medycznym?

System Bloodlab został zakwalifikowany jako wyrób medyczny klasy 1, według reguły 12 (wg ustawy o wyrobach medycznych i rozporządzeń wydanych na jej podstawie). Został też zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

Czy Bloodlab może zastąpić konsultację lekarską?

Absolutnie nie. BloodLab to system wsparcia decyzji diagnostycznych stworzony przez wielospecjalistyczny zespół lekarzy i programistów przede wszystkim dla profesjonalistów medycznych. Ma pomagać lekarzom w ukierunkowaniu diagnostyki i sprawić, aby pamiętali nawet o najrzadszych przyczynach odchyleń w badaniach.
Analizowane badanie jest tylko jednym z elementów prowadzących do postawienia diagnozy. System korzysta z ograniczonej ilość danych, dlatego generowane informacje mają charakter podpowiedzi, nie są wytycznymi postępowania w ścisłym tego słowa znaczeniu i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Nigdy nie rozpoznaje się choroby na podstawie jednego wyniku badania. 
Korzystanie z Bloodlab nie może być więc utożsamiana z konsultacją lekarza. 

Czy moje dane są bezpieczne?

W naszym portalu zostały wdrożone standardy bezpieczeństwa danych osobowych (“RODO”). Twoje dane medyczne są przetwarzane za pomocą właściwie zabezpieczonych aplikacji. Przykładamy szczególna wagę do aspektu tajemnicy informacji zawartych w wynikach badań naszych Klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby udostępniać dokumentację z zachowaniem jej pełnej poufności, integralności i autentyczności. Oznacza to, że Twoje dane są w pełni bezpieczne.

Czy Bloodlab trzeba ściągnąć ze sklepu z aplikacjami na telefony i tablety?

Nie. Bloodlab jest stroną internetową zoptymalizowaną do prawidłowego wyświetlania się na wszystkich typach urządzeń, tj. na komputerach (stacjonarnych i laptopach), smartfonach i tabletach.

Jak szybko dostępna będzie interpretacja wyniku?

Interpretacja wyniku będzie dostępna niezwłocznie po jej opłaceniu poprzez płatność natychmiastową. W przypadku płatności przelewem, interpretacja zostanie wysłana na wskazany adres email po zaksięgowaniu środków.

Jak długo będę miał dostęp do zakupionej interpretacji?

Zakupiona interpretacja badania dostępna jest przez 3 miesiące. Dostęp do niej można uzyskać w dowolnym momencie klikając w link w wiadomości, która przyjdzie na adres email wskazany w trakcie zakupu interpretacji. Dodatkowo interpretację badania można w dowolnym momencie pobrać jako plik pdf. 

Jak mogę zapłacić za interpretację?

Opłacenie usługi jest możliwe w oparciu o zintegrowany system przelewy24, poprzez przelew, kartę kredytową lub funkcję BLIK.

Ile kosztuje interpretacja wyniku?

Cena interpretacji jest różna w zależności od wybranego badania. Cennik znajduje się na stronie https://bloodlab.pl/cennik 


 

Czy muszę zakładać konto w serwisie, aby zakupić interpretację wyniku?

Obecnie system Bloodlab nie posiada funkcji zakładania konta. W celu uzyskania interpretacji wystarczy przesłać wynik badania laboratoryjnego (lub wpisać ręcznie swoje wyniki) oraz podać swoją płeć, datę urodzenia i adres email, na który ma być wysłana interpretacja. Dodatkowe dane mogą być potrzebne dla realizacji płatności, a ich zakres jest uzależniony od wymagań operatora systemu płatności.

Czy mogę zakupić interpretację dla mojego dziecka?

Tak, umożliwiamy zakup interpretacji dla dziecka lub innej osoby trzeciej, jeśli masz prawo do przekazania jej danych osobowych. 
UWAGA: obecnie nie wszystkie panele dostępne są dla osób poniżej 18 r.ż. Informacja o tym znajduje się każdorazowo przy wyboru panelu w zakładce Interpretacja

Czy mogę usunąć moje dane z systemu po otrzymaniu interpretacji?

Zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, we wskazanych przypadkach masz prawo, by żądać usunięcia Twoich danych osobowych. Prawo to nie jest jednakże absolutne – mogą wystąpić sytuacje, gdy będziemy nadal uprawnieni, by Twoje dane osobowe przetwarzać. Możesz również zwrócić się o ograniczenie dalszego przetwarzania Twoich danych.

Nie dotarł do mnie mail z zakupioną interpretacją, co powinienem/powinnam zrobić?

W pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie, czy wiadomość z linkiem do interpretacji nie trafiła do folderu “Spam”. Wiadomość wysyłana jest z adresu info@bloodlab.pl i zatytułowana jest “Interpretacja badań laboratoryjnych”. 
Jeśli po 24 godzinach nadal nie otrzymasz maila z interpretacją prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy na stronie https://bloodlab.pl/kontakt 


 

Interpretacje jakich badań są dostępne w ramach BloodLab?

Aktualnie dostępne są następujące panele badań: 

  • morfologia krwi 
  • panel tarczycowy, obejmujący badania: TSH (tyreotropina), fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)
  • D-Dimery
  • panel sercowy, obejmujący badania: troponina, nt-proBNP i CK-MB
  • witamina B12 i/lub kwas foliowy

 

Interpretacje dla kolejnych badań będą sukcesywnie udostępniane w kolejnych okresach.

czytaj