Interpretacja wyników

Poznaj interpretację Twoich wyników badań laboratoryjnych - szybko i bez wychodzenia z domu!

Zobacz

Interpretacja wyników badań

Wyniki badań tarczycy - jak czytać?

Tarczyca to gruczoł dokrewny, który pełni ważną funkcję. Jej nieprawidłowe działanie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wyniki badań tarczycy pozwolą Ci na bieżąco kontrolować jej stan.

nadpłytkowość
Nadpłytkowość - jakie są jej rodzaje?

Podstawowe badanie diagnostyczne, jakim jest morfologia, pozwala m.in. na ocenę ilości płytek krwi (trombocytów). Może się zdarzyć, że wartości dotyczące trombocytów będą przekraczać normy laboratoryjne.

leukocytoza
Podwyższona ilość białych krwinek – co oznacza?

Otrzymujesz wyniki swoich badań krwi i zauważasz, że jeden z parametrów – leukocyty (WBC) – jest podwyższony. Co to oznacza? Jakie są przyczyny podwyższonej liczby białych krwinek? Co zrobić w takim przypadku?

Limfocyty - interpretacja wyników

Regularne badanie krwi pozwala na szybsze wykrycie nieprawidłowości w organizmie. Poziom limfocytów, a dokładniej interpretacja wyników morfologii może uwidocznić istotne zmiany w układzie immunologicznym. Dlatego nie warto zwlekać z badaniem. Dowiedz się

Monocyty - interpretacja wyników

Zastanawiasz się, czym są monocyty i jak wygląda interpretacja ich wyników? Dzięki nam wszystko stanie się dla Ciebie jasne. Omówimy najważniejsze informacje dotyczące monocytów oraz wyjaśnimy jak analizować wyniki badań. Zapraszamy do lektury!

Tarczyca i jej hormony

Zlokalizowany w przednio-dolnej części szyi gruczoł dokrewny, który od góry sąsiaduje z krtanią, a od dołu z chrząstkami tchawicy. Tarczyca, bo to właśnie jej dotyczy ten opis, jest zbudowana z dwóch płatów połączonych cieśnią.

Wpływ leków na wyniki badań krwi

Leki wpływają na hormony, enzymy i stężenie elektrolitów we krwi. Oddziaływanie to może być świadome, kiedy pacjent wymaga leczenia lub niezamierzone w przypadku przyjmowania leków OTC (bez recepty), suplementów diety czy nawet preparatów ziołowych.

czytaj