Interpretacja wyników

Poznaj interpretację Twoich wyników badań laboratoryjnych - szybko i bez wychodzenia z domu!

Zobacz

Interpretacja wyników badań

Twój wynik badania krwi odbiega od wartości referencyjnej? Skorzystaj z naszych usług! BloodLab gwarantuje odczyt wyników krwi, dzięki któremu zrozumiesz, co się dzieje w Twoim organizmie. Nasza spersonalizowana, automatyczna i algorytmiczna interpretacja wyników badań to rozwiązanie oferujące dostęp do specjalistycznej wiedzy medycznej. Sprawdź, jak wygląda odczytywanie wyników krwi w BloodLab!

Prawidłowe odczytywanie wyników badania krwi

Poprawne odczytywanie wyników badań krwi pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób i zaburzeń pracy narządów. Dzięki niemu można stwierdzić także stan zapalny w organizmie. Analiza wyników badań krwi jest zatem doskonałym narzędziem diagnostycznym. Umożliwia profilaktykę oraz monitorowanie przebiegu leczenia choroby.

 

Najpopularniejszym badaniem krwi jest morfologia (zobacz: morfologia krwi – interpretacja wyników). Polega ona na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych (krwinek czerwonych – erytrocytów, krwinek białych – leukocytów oraz płytek krwi – trombocytów). Odczytywanie wyników badań morfologii pozwala wykryć choroby, takie jak niedokrwistość czy małopłytkowość oraz stan zapalny w organizmie.

 

Interpretacja wyników krwi to jedno z ważniejszych zadań lekarza. Dzięki niej możliwe jest zlecenie odpowiedniego leczenie, a tym samym wyleczenie pacjenta. Odczytywanie wyników badania krwi jest jednak możliwe także przed wizytą u specjalisty. Wystarczy skorzystać z systemu BloodLab! 

Odczyt wyników krwi z BloodLab

W BloodLab czytanie wyników badań przebiega w naprawdę ekspresowym tempie. Wystarczy, że do naszego systemu wprowadzisz informację o swoim wieku i płci, dodasz otrzymane wynik badań i chwilę poczekasz. W tym czasie tysiące algorytmów zajmą odczytem wyników badań laboratoryjnych. Następnie otrzymasz szczegółową interpretację Twoich wyników np. morfologii. Dowiesz się z niej nie tylko, na które składniki warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż ich wartość znacząco odbiega od normy, ale także otrzymasz wiele istotnych informacji. Nasz algorytm wyjaśni Ci przyczyn nieprawidłowości, opierając się na wynikach badań i szerszym kontekście klinicznym. Doradzi także dalszy proces diagnostyczny, podpowiadając, jakie inne badania należy wykonać, by potwierdzić lub wykluczyć potencjalną chorobę. Dzięki temu udając się do lekarza, będziesz mieć przy sobie wszystkie potrzebne wyniki badań.

Dlaczego warto wybrać BloodLab?

Naszym głównym celem jest rozwój najnowszych technologii w zakresie wspierania procesu diagnostycznego. Tworząc nasz system, bazowaliśmy na danych medycznych pochodzących od ponad 3 milionów pacjentów oraz specjalistycznej wiedzy ponad 20 lekarzy. Ważne było także zaangażowanie 10 osób technologicznych i organizacyjnych. 3 lata pracy naszego zespołu wystarczyły, by nasz system stał się wiarygodnym narzędziem diagnostycznym. Dzięki niemu odczyt wyników morfologii jest zrozumiały nie tylko dla specjalistów, ale także pacjentów. BloodLab ułatwia więc dostęp do specjalistycznej wiedzy medycznej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

czytaj