Regularna morfologia krwi - niewielki koszt, a dużo korzyści

Inwestujemy w rozwój osobisty, waluty, nieruchomości… A co z inwestycją we własne zdrowie? Sprawdź, dlaczego warto postawić na relatywnie tanią, a jednocześnie przynoszącą wiele korzyści inwestycję, jaką jest regularne wykonywanie morfologii.

Dlaczego warto regularnie wykonywać morfologię?

Morfologia to proste badanie laboratoryjne, którego wyniki bardzo wiele mówią o naszym zdrowiu. Jej regularne wykonywanie – co najmniej raz w roku – może wręcz uratować życie. Absolutnie nie ma w tym przesady, ponieważ obrazem wielu chorób (również nowotworów) jest pogorszenie poszczególnych parametrów krwi. Nie zawsze te widoczne odchylenia od norm muszą oznaczać poważną chorobę, ale zawsze są dla nas ważną informacją na temat działania organizmu, którą należy skonsultować z lekarzem.

Korzyści wynikające z regularnego badania krwi

Co zyskujesz, wykonując regularne badania krwi?
 

  1. Szansę na szybsze wykrycie choroby i wdrożenie terapii, która pozwoli na jej skuteczne wyleczenie.
  2. Możliwość prowadzenia wnikliwej obserwacji swojego organizmu na przestrzeni lat – prowadzenie historii własnej dokumentacji jest niezwykle cenne w przypadku osób dotkniętych chorobami o stosunkowo łagodnym przebiegu, które nie dają zbyt wielu specyficznych objawów.
  3. Ważną informację na temat jakości swojej diety – jednym z powodów spadku stężenia hemoglobiny jest dostarczanie zbyt małych ilości żelaza z pożywieniem, a zwiększający się rozmiar czerwonych krwinek może świadczyć o niedoborze witaminy B12.
  4. Skrócenie czasu uzyskania diagnozy – przy wielu dolegliwościach pierwszym zlecanym przez lekarza badaniem jest właśnie morfologia. Jeżeli masz już wyniki niedawno wykonanej  morfologii, szybciej można zweryfikować ich znaczenie w kontekście problemu, z którym się zgłaszasz. 
  5. Spokój – prawidłowe wyniki morfologii to zdecydowanie pozytywna wiadomość, która powinna cieszyć. Ponadto, nieprawidłowe wyniki nie muszą oznaczać stanu chorobowego, ale powinny być wyjaśnione ze specjalistą.

Zaplanuj swoją coroczną morfologię

Codzienne życie stawia przed nami wiele wyzwań i często zajmując się tym, co jest pilne „tu i teraz”, zapominamy o równie ważnych działaniach profilaktycznych. Potraktuj wykonanie corocznej morfologii jak jedno z zadań, którego wykonanie trzeba zaplanować. Umów się z samym sobą, że co roku w urodziny stawiasz się w punkcie pobrań krwi, aby wykonać morfologię. Zadbanie o swoje zdrowie jest jednym z najlepszych prezentów, jakie można sobie zrobić. Równie dobrze może być to także inny stały dzień, dzięki czemu łatwiej Ci będzie o nim pamiętać.

Morfologia jako inwestycja w zdrowie

Wykonanie morfologii prywatnie to koszt kilkunastu złotych. Na te wydane pieniądze warto spojrzeć jako na inwestycję. Badanie, za które zapłacisz mniej niż za kawę w jednej z popularnych sieci kawiarni, może oszczędzić Ci spędzania wielu godzin w gabinetach lekarskich, stresu, a przede wszystkim obaw o własne życie i zdrowie, które pojawiają się w przypadku zbyt późnego wykrycia choroby.
Na wiele rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu. Możesz za to zdecydować, by postawić na profilaktykę i regularnie wykonywać morfologię. Pamiętaj o tym, by uzyskać jej interpretację i skonsultować swoje wyniki lekarzem

Kup interpretację swojego wyniku badania

Otrzymałeś nieprawidłowy wynik badania laboratoryjnego i potrzebujesz jego interpretacji? Teraz dzięki BloodLab możesz szybko uzyskać jego interpretację online.

Kup interpretację
Udostępnij